· Podnikání vyžaduje čas, škola taky. To je asi největší potíž všech, kterým se podaří rozjet při škole úspěšnou firmu. Stalo se to Facebooku, Microsoftu i Applu. Jejich zakladatelé odešli, protože už to časově prostě nezvládali, a škola jim dala všechno, co jim dát mohla. Znalosti, které potřebovali, měli, zbytek nebyl problém doučit se za pochodu. Jinými slovy, tyto lidi škola skutečně brzdila, protože už se neučili nic potřebného, a jen ztráceli čas, co mohli věnovat rozvoji své značky.
· Škola ale může brzdit i kreativní duše. Mnoho umělců odešlo ze školy, a založili si úspěšné podniky, protože zjistili, že škola je akorát nutí dělat věci, co nikdy nebudou potřebovat, a neučí je to, co by skutečně využili. Zejména pokud si vzdělávání musíte platit, tak je nepochybně lepší vrazit peníze do tvorby a propagace vlastního jména, než platit někomu za to, aby z vás dělal něco, co nejste a nemáte nikdy zájem být.
· Finance jsou vůbec docela podstatným aspektem školy. Pokud máte šanci vydělat peníze, a navíc musíte platit peníze škole, která pro vás nemá žádnou přidanou hodnotu, tak není žádný důvod dál studovat. I když vám podnikání nevyjde, tak v reálném světě získáte daleko více zkušeností a kontaktů než v bezpečné bublině vaší almy mater.
· Jsou tedy vůbec nějaké důvody, proč by úspěšný businessman nebo businesswoman zůstávali? Pro některé je to otázka hrdosti nebo rodinné tradice. Raději o pár let odloží rozvoj firmy na plný výkon, a školu dodělají. Jindy jsou to zadní vrátka pro případ, že podnik zkrachuje. Vysokoškolský diplom je pro mnoho zaměstnavatelů stále přednější a snáze než vaše podnikatelské experimenty. Pokud ale máte jistotu, že se vaše podnikatelské plány udrží a vydělají vám na živobytí, tak se rozhodně nebojte zamávat vysoké škole sbohem. Za pár let možná budete zaměstnávat své bývalé spolužáky.