Tomu, aby do venkovního bazénu napadalo něco z okolního prostředí, nikdy nelze stoprocentně zabránit. Protože aby se to podařilo, musel by být bazén nonstop zakrytý, a jak si logicky odvodíte, nebylo by se v něm pak možno koupat.
Ovšem přesto by se na podobnou ochranu nemělo rezignovat. Protože i částečné zabránění pronikání spadu do vody má smysl, čím méně toho do ní napadá, tím snazší je její následná údržba a dokonalejší její stav. A proto by majitel bazénu rozhodně neměl podcenit záležitost jménem bazénová fólie. Protože zakrytí bazénu touto přijde vždycky vhod. I když se tato použije jenom v době, kdy není taková vodní nádrž využívána. Pokud člověk bazén zakryje, a to fólií odpovídajících rozměrů, dobře udělá. Přičemž je záhodno položit důraz na ony odpovídající rozměry; protože je logické, že kdyby byla ona fólie menší, najde si spad cestu k vodě v nezakrytých místech, a kdyby byla naopak příliš velká, může sama přispět ke znečištění tím, že tam při natahování a stahování zavleče něco z okolního pozemku. Dále by použitá fólie, z níž je bazénová plachta vyrobena, měla být dostatečně pevná a odolná proti protržení. Asi netřeba vysvětlovat proč, že? Pokud si člověk vhodnou plachtu pro svůj bazén pořídí, prospěje to – jak již zaznělo – ochraně před spadem. Ovšem tím ještě ani zdaleka nekončí výčet pozitiv, která nám takové plachty nabízejí nebo mohou nabízet. Pokud do vody napadá díky fólii méně nečistot, je nasnadě, že člověk ušetří. Nebude totiž potřebovat tolik prostředků bazénové chemie k tomu, aby zabránil kažení vody.
Dále dokáže taková plachta částečně zabránit i odpařování vody za horkých letních dní, čímž je majitel ušetřen nutnosti bazén tak často doplňovat. Je-li plachta dostatečně pevná a kvalitně natažená, dokáže zabránit i pádu dětí či zvířat do vody, což by mohlo mít i fatální následky. A pokud člověk zvolí plachtu solární, tato mu za slunných dní vodu i přihřeje. Tolik užitku ony plachty mohou skýtat. A co vy? Už nějakou doma máte?